Něco o jídle a vodě
Poměrné množství sóji – ne jen mimochodem – obsahuje 4-5x víc ženských pohlavních hormonů ( nebo stejně působících alkaloidů), než obsahuje jedna antikoncepční tableta. Tato skutečnost je pro muže ješte nebezpečnější než pro ženy.
Po těchto zjišteních američtí vědci povedli testy na 30-30 myších. (30 vzorků, 30 kontrolních zvířat) Všech 30 testovaných myší, které byly krmeny sójou, zahynulo na selhání srdce. Myši krmené normální stravou nevykazovaly žádné nesrovnalosti.
Profesor po přezkoumání výsledků navrhl zkoumat stravovací návyky i u zemřelých sportovců.
Mimochodem, jedna zajímavost: začátek obrovského nárůstu všech alergických onemocnění se signifikantně shoduje se všeobecným počátkem používání sóji jako potraviny.
V nedávné minulosti oběhl svět také článek o margarínu, jako o umělé potravině – ropný produkt.
Zde sója vystupuje též jako produkt vynalezený potravinářským průmyslem, ze kterého se dá lacino vyrobit velké množství potravin. I když jsou z ropy a z rychle se rozmnožujících sójových bobů. A když se sója ještě geneticky upraví..... hotová katastrofa!!
Nejezte sóju a místo margarínu používejte máslo!!! Vyplatí se o tom popřemýšlet!
Dal by sis raději pohár vody, nebo pohár coly?
O vodě:
55 – 65% lidí je chronicky dehydrovaných – má deficit vody v organismu.
Pro 35% lidí je pocit žízně tak slabý, že ho často zamění s pocitem hladu a jedí i tehdy, kdy by jim stačilo vypít pohár čisté vody – mnozí proto přibírají na váze.
Podle výzkumů Washingtonské univerzity pohár vody nastálo snižoval pocit hladu u 100% lidí dodržujících nějakou dietu.
Prvořadým původcem denní únavy je nedostatek vody.
Probíhající výzkumy dokázaly, že při bolestech zad a svalů denně vypitých 8 – 10 pohárků vody sníží bolesti u 80% pacientů.
Už 2% ztráta vody v organismu může negativně ovlivnit krátkodobou paměť, může působit problémy pri vykonávání základních životních činností, vyvolává poruchy soustředění při čtení textu na monitoru, nebo vytištěné stránky.
Denní vypití 5 sklenic vody snižuje nebezpečí vzniku rakoviny tlustého střeva o 45%, rakoviny prsu o 79%, a rakoviny močového mechýře o 50%.
Opravdu piješ denně tolik vody, kolik bys měl?
Všeobecně: 1,5 - 2,5 l ČISTÉ VODY denně je pro organismus naprosto nevyhnutelných.
O cole:
«Policisté v USA při obhlídce havárií automobilů vozí i 2 galony ( asi 7 litrů) coly, aby s ní po nehodě mohli odstranit z vozovky krev.
«Když namočíš steak do coly, za dva dny sa úplně rozpustí!
«Když vyleješ do WC mísy 1 colu, necháš hodinu působit a spláchneš, máš WC mísu dokonale čistou.
«Na odstranění rzi z chromovaných povrchů stačí povrch potřít do coly namočenou hliníkovou fólií.
«Z pólů – kontaktů autobaterie korozi jednoduše odstraníš, když na ně naleješ colu. Všimni si, jak to pění.
«Když chceš odstranit z textilie nějaké mazivo, nalej do pračky 1 láhev coly a nech působit přes celý prací cyklus.
Užitečné informace:
Účinnou látkou coly je kyselina fosforečná, které pH je 2,8. Železný hřebík sa rozpustí v cole za 4 dny. Cola se také už 20 let používá na čištění motorů nákladních automobilů.
Kyselina fosforečná uvolňuje vápník z kostí a tak přispívá k jejich řídnutí.
TAK CO SI DÁŠ RADĚJI, VODU NEBO COLU???!!!
Hypermarketové rajče
« Rajče se sklízí ještě zelené. Pak je uloženo do velkoskladů, kde je podchlazeno při teplotě do deseti stupňů. Cílem je zpomalit proces dozrávání o zhruba dva týdny a tím oddálit krajní termín ideální konzumace.
« Jenže následný osud rajčete je mnohem závažnější a také méně známý. Aby byla rajčata zbavena eventuelních bakterií, projdou chlorovou koupelí. I když v ní pobudou jenom dvě minuty, přesto část této tekutiny vstřebají. Absorpce se usnadňuje zejména tehdy, je-li na některém místě porušena slupka.
« Pak přichází dvou až třítýdenní pobyt v komoře pro dozrávání. A právě v tomto ovzduší naplněném etylénovým plynem nabírá rajče, podobně jako mnohé další plody, charakteristickou barvu.
Doporučuje se, aby tato fáze zrání nepřesáhla 72 hodin, protože pak by se na plodech mohly objevit houby. Jenomže toto doporučení je velmi často porušováno, protože je třeba dosáhnout přijatelné barvy u plodů sklízených ve stále ranější fázi vývoje, čili zelenější a zelenější.
« Nyní začíná kosmetická fáze celého procesu. Aby rajče vypadalo lépe a lákavěji, využívá se umělého barviva. Než se rajčata vydají na pulty obchodů, je jim do kůže vstříknuto barvivo, které jim dodá jednotný vzhled.
« Ještě než se rajče dostane na náš stůl a dřív než je položeno na pult, musí projít další procedurou, voskováním. Tím se zabrání vypařování vody, scvrkávání a vráskám a dužina rajčete se uchová tak dlouho, jak je to jen možné.
« Některé deriváty vosků jsou z petroleje a další mohou být pro zjemnění obohaceny mýdlem!
O tom, co jíme, rozhodujeme sami! Fuj – a to nám dávají bez ostychu!!
Já věděl, proč se plahočím, proč ohýbám hřbet na zahrádce ... ať žije zlatý venkov!!! a domácí zahrádky!!!
Tak " dobrou chuť " ....... brrrrrrrr .......