Jdi na obsah Jdi na menu
 


Proč jsme stále nemocní, unavení a předčasně umíráme?

25. 10. 2012

Tělo si kyselé látky vytváří samo. Během látkové výměny v organismu neustále vznikají kyseliny, jako močová, uhličitá, mléčná, octová nebo solná. Všechny mají ničivý účinek a některé jsou tak agresivní, že dokážou rozleptat dokonce i kov nebo kámen. A teď si představte, jaké škody napáchají v těle, pokud v něm setrvávají, aniž by se neutralizovaly a vyloučily.

K tomu, aby mohlo tělo s kyselinami účinně bojovat a udržovat chemickou rovnováhu, potřebuje dostatek zásaditých látek. Na rozdíl od kyselin si ale organismus zásady vytvářet neumí a získává je výlučně prostřednictvím potravy. „Správný poměr kyselin a zásad ve stravě má proto být 80 ku 20," uvedla specialistka na správnou výživu Marcela Kosinová.

V dnešní době chemicky upravované stravy, náhražek, konzerv, instantních hotovek a „éček" ale přijímáme hlavně potraviny, které v těle způsobují kyselou reakci a kvašení, a na životně důležité zásady v podobě čerstvého ovoce a zeleniny často zapomínáme.

„Nesprávná strava pak vede k chronickému nedostatku vitamínů, minerálů, enzymů i stopových prvků. Tělo se dostává do trvalého stavu překyselení, a to je příčinou vzniku nejrůznějších chorob jako je artróza, infarkt, migréna, cukrovka, revma nebo alergie. Acidóza je také jedním z předpokladů rakoviny, která ke svému vzniku potřebuje právě kyselé prostředí," upozornila Marcela Kosinová.

Acidóza způsobuje také duševní problémy, protože ubírá energii, snižuje schopnost člověka vyrovnat se se stresem a vyvolává neustálou podrážděnost a depresivní stavy.

Krev má přednost

Tělo udržuje v krvi hodnotu pH od 7,35 do 7,4 s občasnými nepatrnými výkyvy. Pokud by se tato hodnota výrazněji snížila, člověk zemře. Dokud tělo může brát zásadité látky k neutralizaci přebytečných kyselin z vyvážené stravy, je vše v pořádku. Pokud ale zásady v jídelníčku chybí, musí začít čerpat z vlastních zásob (vaziva, cév a kostí), případně nadbytečné kyseliny, které tělo už nedokáže vyloučit přirozenými cestami, uložit na místa a do orgánů, které dočasně tento nápor vydrží a nedojde tak k jejich bezprostřednímu poškození. U každého jedince je to jiné místo v těle a každý si tak zakládá na jiné zdravotní problémy, i když příčina je vždy stejná.

„Velmi často se kyseliny zadržují v kloubech, kde způsobují bolestivé záněty, jako je dna, revma nebo artritida. Jakmile kyselé usazeniny zničí chrupavku, vzniká artróza," uvedla jeden z mnoha příkladů lékařka. Neustálý přebytek kyselin také ničí kolagenní vazivová vlákna, což vede k ochablosti a stárnutí, přičemž vrásky jsou pouhým začátkem. Celulitida pak není ničím jiným, než výsledkem dlouhodobého ukládání kyselin do podkožního tuku.

Léky nic nevyřeší

Ne nadarmo se říká, že moderní člověk je nejlépe krmeným a zároveň nejvíce podvyživeným tvorem planety. „Naše nepřirozené stravovací návyky vedly k tomu, že podíl zásaditosti v našem těle je trvale příliš nízký a podíl kyselosti naopak u většiny lidí příliš vysoký. Nemoci tedy nejsou v žádném případě něčím nevyhnutelným, vyvoláváme si je sami svým mnohaletým chybným chováním," uvedl profesor Heinrich Heine, vedoucí Anatomického a klinicko-morfologického institutu na Universitě ve Witten-Herdecke v Düsseldorfu.

Nemoci z překyselení vedou zákonitě k neustálým bolestem. Mnozí lidé si však raději místo změny stravovacích návyků vezmou lék proti bolesti, a když zabere, namlouvají si, že jsou zdraví. Opak je ale pravdou. Léky pouze odstraní projev nemoci, ne její příčinu, a navíc zatěžují játra a tím dále překyselují organismus.

„Je důležité vnímat tělo v souvislostech. Třeba pálení žáhy je voláním žaludku o pomoc. V tom případě je nutné doplnit chybějící zásady, ne bránit produkci kyselin léky určenými k redukci kyselosti, které zároveň naruší důležitou tvorbu zásaditých látek v žaludku," varuje Kosinová před vznikem dalšího začarovaného kruhu.

Každý se může uzdravit

Jedinou správnou cestou k uzdravení je důkladné odkyselení. Tělo má obrovskou schopnost regenerace, což dokládá fakt, že celá desetiletí člověk přežívá i navzdory špatnému životnímu stylu, jen je třeba mu pomoci. Pokud tělo trpí překyselením roky nebo desetiletí, často už nestačí jen přejít na zásadité potraviny, jako je syrové ovoce, zelenina a čerstvě vymačkané šťávy. Člověk potřebuje po delší čas speciální výživu v podobě potravních doplňků (mladý ječmen, přípravky z aloe vera apod.), která by doplnila minerální látky v těle. Zároveň je třeba alespoň do odeznění problémů omezit nebo vyřadit z jídelníčku ty potraviny, které způsobují překyselení, jako je maso, sýry, pečivo, mléko nebo cukr.

Jak se odkyselit

Jezte denně dostatek ovoce a zeleniny

V průběhu dne vypijte alespoň 2 litry čisté vody

Omezte pití alkoholu a kouření cigaret

Zhluboka dýchejte i vydechujte

Důkladně žvýkejte každé sousto

Omezte konzumaci kyselinotvorných potravin

Dostatečně spěte

Otestujte se! V lékárně zakoupíte sadu lakmusových papírků, kterými zkusíte kyselost ranní moči. Správné pH moči by mělo být minimálně 7, pokud je tato hodnota nižší, musí být tělu odlehčeno přísunem zásaditých látek.

Příčiny překyselení

Špatná výživa a nesprávné stravovací návyky

Špatný pitný režim

Nedostatečné žvýkání

Zlost, strach, úzkost, zloba, stres

Znečištěné životní prostředí

Chemická léčiva

Nedostatek pohybu, spánku

Mělké dýchání

Jak se cítíte?

Překyselený člověk si připadá přetažený, je stále unavený, bez energie, zotavuje se velmi pomalu a nedostatečně, neustále ho provází silné napětí ve svalech, bolesti hlavy a zad. Pokožka inklinuje k ekzémům, nos a oči bývají podrážděné a stále silněji ho sužují bolesti, které nemůže přesně určit. Často trpí zácpami nebo průjmy, plísňovými onemocněními, má deprese a psychické poruchy (podrážděnost, agresivita, stavy beznaděje). Objevuje se zapomnětlivost, roztržitost, nedostatek radosti ze života. Trápí ho „těžké" nebo studené končetiny, bolesti ve svalech, je citlivý na chlad a má zvýšenou náchylnost k infekčním onemocněním.

Nemoci z překyselení

alergie, astma, ekzémy, senná rýma, deprese, neuralgie, poruchy spánku, bolesti hlavy, migréna, výkyvy nálad, ateroskleróza, infarkt myokardu, mozková mrtvice, usazování cholesterolu, bércový vřed, hemeroidy, zánět žil, revmatická artritida, artróza, tenisový loket, bolesti v zádech, akutní a chronická bronchitida, cukrovka, nadváha, celulitida, dna, osteoporóza, gastritida, pálení žáhy, dvanácterníkový vřed, zažívací potíže, zácpa, kožní problémy, mykóza, vypadávání vlasů, náhlá ztráta sluchu, návaly horka v menopauze, lámavost nehtů, vypadávání vlasů, neplodnost, poruchy potence, oční problémy, onemocnění jater, vznětlivost, onemocnění ledvin, potivost, tělesný pach, stárnutí buněk, rakovina, roztroušená skleróza, zubní kazy, paradentóza, zápach z úst, žlučové kameny

Zásadotvorné potraviny

ředkev, ředkvička, brokolice, okurky, špenát, zázvor, česnek, cibule, citrón, rajčata, jablečný ocet, mladý ječmen

čistý lecitin, houby, květák, meloun, mango

sušené fíky, rajčata, mrkev, hrušky

celer, řepa, zeleninová nať

hlávkový salát, kapusta, černá melasa, nepasterizované olivy, jablečný ocet, med

fazole, hrozinky, pomeranče, plzeňské pivo

banány, jablka, maliny, meruňky, zelený a bylinný čaj, nepražené a nesolené ořechy, syrové brambory

Kyselinotvorné potraviny

vepřové, telecí, hamburgery, hovězí, ústřice, uzeniny, cukr

krabi, humr, mořští raci, krocan, kuře, káva, čaj černý, perlivé nápoje, bílá rýže, vinný a běžný ocet, mléko

ryby, ostatní maso, vajíčka, likéry, čokoláda, tvrdý sýr, rebarbora

přírodní a divoká rýže, čočka, oves, pivo, víno, těstoviny, pečivo z bílé mouky

celozrnný chleba, margarín, ořechy

máslo, smetana, ječmen,

tvaroh, měkký sýr

zdroj: http://www.moje-pravdy.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=469:jsme-pekyseleni&catid=5:sebe-leba&Itemid=77

-----------------------------------------------------------

Překyselení organismu

Překyselení organismu je velmi aktuální téma, protože podle lékařských výzkumů tímto problémem trpí až 80 procent populace. Statisticky tedy osmi lidí z deseti návštěvníků se tento problém přímo týká.

Pro pochopení celého problému si nejdříve musíme vysvětlit pár základních lidských pochodů, které se odehrávají uvnitř našeho organismu. Kyselost nebo zásaditost jakékoliv tekutiny se udává v tzv. pH (zkratka od „potential of Hydrogen" = množství volných iontů vodíku H+). Tato jednotka udává jednoduše řečeno, jestli je v tekutině více kyselých nebo zásaditých látek, případně zda jsou v rovnováze a tekutina je neutrální. Neutrální tekutina je ta, co má pH kolem hodnoty 7. Lidské tělo je navrženo tak, aby bylo mírně zásadité, je to pro něj doslova životně důležité, aby po celou dobu mělo pH krve na hodnotách kolem 7,4.

Proč tělo potřebuje udržet pH krve na hodnotách od 7,37 až 7,45?

Cévy a vůbec jakékoliv tkáně uvnitř lidského organismu nejsou stavěny na průchod kyselé směsi. Víceméně cokoliv kyselého, co prochází lidskou tkání, nenávratně poškozuje tyto tkáně.

Jak se tělo brání tomu, když dojde k překyselení organismu?

Lidský organismus se ve snaze přežít snaží procesem demineralizace dosáhnout mírně zásadité hodnoty pH, problém je ovšem v tom, kde má tyto látky a materiály vůbec vzít. Tělo, protože nemá na vybranou, si vápník a další zásadotvorné materiály bere z kostí, zubů, kloubních chrupavek atd. Ve výsledku to tedy znamená, že tělo pod hrozbou daleko větších škod oslabuje samo sebe. Získaný vápník a další materiály se naváží na kyseliny v cévní stěně a ta tuhne. Postižné místo organismus ošetří se svojí záplatou jménem cholesterol. Nemusím zde připomínat, že dobrá průchodnost cév je velmi důležitá pro naše zdraví. Kdybych to měl přirovnat k něčemu, co všichni známe a používáme, tak je to stejné, jako kdybychom měli v našem současném autě místo benzínu naftu. Jedná se o podobnou směs, přesto dojde k velmi zásadnímu poškození motoru v případě, že se spleteme a dáme tam něco jiného než tam patří. Lidské tělo je stejné!

Jaké jsou příčiny překyselení organismu?

Asi největší měrou se na tom podílejí špatné stravovací návyky v dnešní uspěchané době. Zejména nadměrná konzumace masa, cukru a alkoholu výrazně přispívá k překyselení našeho těla.

Druhá příčina, která není vůbec zanedbatelná a úzce souvisí s dnešním světem, je stres a duševní vypětí. Díky stresu v našem těle dochází k potlačení aktivity regenerujícího parasympatického nervového systému a k převaze adrenalinového (sympatikotonního) systému. Tento systém mimo jiné v těle způsobuje tvorbu dalších kyselých látek.

Jaké jsou projevy překyselení organismu?

Obezita

Cukrovka

Roztržitost

Opotřebení žláz

Plísňová onemocněními či ekzémy

Nespavost

Únava

Zadržování vody v organismu

Migrény

Kožní onemocnění

Zažívací problémy

Záněty kloubů

Osteoporóza

Pacienti trpící rakovinou mají velmi překyselený organismus. Bylo dokázáno, že překyselení jako takové podporuje a přispívá ke vzniku rakoviny.

Jak překyselení organismu souvisí s programem Revoluční hubnutí?

Naše tělo je navrženo tak, aby v něm vše bylo v rovnováze, samozřejmě v případě, že k tomu má vytvořené optimální podmínky. Ať už se jedná o rovnováhu kyselin a zásad, poměr tuků a svalů v těle člověka, rovnováhu v produkci inzulínu v organismu. V případě, že se nám podaří vytvořit v těle ty správné podmínky, organismus udělá vše pro to, aby se co nejdříve do této rovnováhy dostalo. Snažíme se tedy s tělem spolupracovat. Nemáme rádi diety a podobné praktiky, které se snaží tělo vyhladovět a dochází tam k jojo efektu. Snažíme se s tělem spolupracovat a o tom je revoluční hubnutí.

Doufám, že Vás tento článek zaujal, v případě, že ano můžete udělat další krok směrem k upevnění svého zdraví.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

PortrétPoslední fotografie


Mail list
Archiv

Kalendář
<< červenec / 2022 >>

Statistiky

Online: 1
Celkem: 109916
Měsíc: 1262
Den: 60