Jdi na obsah Jdi na menu
 


O hubnutí :

29. 8. 2014


1) Doporučuji si trochu zacvičit před jídlem. Čím víc jídla, tím více cvičení. 

2) Doporučuji se před jídlem napít teplé vody s obsahem 12K (1 ml na 0,5 l) nebo slabého čaje z jiných nahořklých bylin, případně čisté vody.

3) Zakazuje se jíst na noc, protože v noci se kalorický přebytek ukládá do tuku. Při nezvladatelné žravosti si dejte kousek vařeného masa nebo sražený bílek z vejce (žloutek jen v průběhu dne) nebo malý bílý beztučný jogurt či několik lžic tvarohu a jděte již brzy spát.

4) V podvečer a na noc doporučuji cvičit, aby se kalorie postupně uvolňované z pozřené stravy spotřebovaly v rezervě svaloviny. Cvičit se zadýcháním bez přerušení doporučuji alespoň hodinu, protože teprve v její druhé polovině přichází na řadu spalování tuku.

5) Tuk spotřebovává nejméně 4x více kyslíku než cukr, který ho již má zabudován v molekule, a proto je nutné udržovat přísun čerstvého vzduchu a každý nádech začínat hlubokým výdechem vypotřebovaných dýchacích plynů z plic (to platí kdykoliv).

6) Pro obnovu svaloviny doporučuji průběžně jíst trochu bílkovin dle chuti a dobrého pocitu. Jinak se živit převážně zeleninou v jakékoliv úpravě.

7) Nejíst bílou mouku, margaríny, uzeniny, tepelně barevně změněné potraviny, sladké, smažené, kořeněné, konzervované a barvené potraviny.

8) Nepřekonatelnou chuť na sladké a hypoglykemickou únavu lze kompenzovat ovocem nebo pečivem, ale dojde-li do hodiny k opakování, je nutno si na několik desítek minut za pilného dýchání lehnout, povolit napětí svalů a dechově meditovat.

9) Před přípravou každého sousta je nutno se zeptat svého těla, svého rozumu a svého podvědomí (případně ovlivněného transvitálně mnou), zda právě toto sousto tělo potřebuje nezbytně. Máte-li pochybnost, nejezte ho, jen se pro jistotu trochu napijte.

10) Stres vzniká hlavně enormní spotřebou kyslíku přetíženého mozku, ale bez námahy těla nedochází ke zvýšení dechového režimu a zrychlení oběhu pro vyplavení kyselých zplodin látkové výměny z mozku do jater a játra nemají dost kyslíku pro jejich detoxikaci. Jídlo jen odkrví mozek do trávení, ale neřeší problém, a proto eskalace problému odkrví trávení a jídlo se ve vás kazí.

11) Každému soustu stravy myšlenkově zadejte jeho úkol a jeho specifické místo určení.

12) Po snědení každého sousta se zamyslete, co bychom vám na to asi řekli vaše svědomí, vaše předsevzetí a já!

13) Nesmíte si zakazovat jídlo. Máte-li hlad, říkejte si, že můžete klidně jíst, ale že zrovna nyní nebudete.

14) Množství jídla, které zkonzumujete, si naplánujte předem a jiné si do zásoby neopatřujte.

15) Myslíte-li neustále na jídlo, produkujete hormony hladu, proto je důležité vyplnit mysl jinými závažnými úkoly nebo mechanickou námahou včetně případné namáhavé zábavy.

16) Je-li hlad nebo únava z hladu zcela nezvladatelná, lehněte si na půl hodiny a spěte. Potom se proberte a dělejte jakoby nic.

17) Zveřejňujete-li své pohybové a stravovací aktivity dne před zainteresovaným týmem, zvýší to vaši sebekázeň.

18) Je vhodné konzultovat doporučení fyzických aktivit a výživové struktury dle vašeho specifického naturelu s osobním placeným trenérem či výživovým poradcem.

19) Z vašeho hlediska je hubnutí vaše osobní věc a co je komu po tom... Pokutou za verbální diskuzi na toto téma s nehubnoucími je obvykle stres a zvýšení hladu a chuti na cokoliv zkrmitelného.

20) Každý pokušitel při zvědění informace o vašem hubnutí se vás pokusí otestovat rafinovanou až neodmítnutelnou nabídkou pokrmu. Každý je obvykle pokušitelem.

21) Ať začnete dodržovat jakákoliv dietní pravidla, bližní vám brzy dodají zcela jinou verzi, která všem ostatním účastníkům zaručeně pomohla, protože je údajně úplně nejlepší.

F


 

 
 

 

PortrétPoslední fotografie


Mail list
Archiv

Kalendář
<< červen / 2021 >>

Statistiky

Online: 1
Celkem: 86144
Měsíc: 1261
Den: 35