Jdi na obsah Jdi na menu
 


15 důvodů proč pít pivo

27. 11. 2014

A v tom případě…
Chrání před infarktem! U pivařů je riziko až o 60 % nižší než u abstinentů. Mírné pití piva potlačuje usazování tuku v cévách, srdci a mozku.
Snižuje riziko mrtvice! Látky v pivu totiž zabraňují srážení krevních tělísek. Téměř žádný pivař nemá sklerotické cévy.
Pomáhá na cukrovku! Tělo pak lépe zužitkuje inzulín, který snižuje hladinu krevního cukru.
Zlepšuje paměť a bystří rozum! Francouzští vědci zjistili, že úředníci, kteří si denně dopřáli litr piva, dosáhli v testech mnohem lepších výsledků než jejich kolegové, kteří pili jen občas.
Posiluje kosti! Chrání tak před osteoporózou (lámavostí kostí).
Prodlužuje život! Prokázalo to více než padesát studií.
Pomáhá ženám v přechodu! Obsahuje přírodní silikon posilující kosti. Úplně stejné účinky má ale i pivo nealkoholické.
Je skvělé na zažívání! „Při pravidelném pití malého množství piva se snižuje i podíl tzv. špatného cholesterolu, který tělu škodí,“ tvrdí studie plzeňských lékařů. „Tím se omezuje i riziko, které s sebou nese konzumace tučných a mastných jídel, v česku tak oblíbených.“
Nejlépe doplní tekutiny! Po těžké práci či po sportu je pro doplnění tekutin nejlepší. V podstatě jde o iontový nápoj a vypít litr piva jde mnohem snáz než vypít litr vody.
Pomáhá na stres! Zjistil to test jihočeských lékařů. Při stresu klesá imunita. U lidí popíjejících denně malé množství piva naopak obranyschopnost organismu stoupla.
Pomáhá proti nevěře! Každý šestý Čech jde raději s kamarády na pivo, než aby vyhledával sex. Pivo obsahuje hormon štěstí serotonin. A je dobré i pro manželství: dejte si šest piv a uvidíte – i vaše žena vám bude po 30letém manželství připadat smyslnější než Iva Kubelková.
Netloustne se po něm! Má po vodě a čaji nejmíň kalorií: půllitr piva obsahuje jen 190 kalorií, méně než jablečný džus (240 kcal) či červené víno (370 kcal). A jak vznikla fáma, že se po pivu tloustne? Součástí piva je chmel, alkohol a oxid uhličitý podporují chuť k jídlu. Jíme pak i přes pocit sytosti.
Léčí nemocné hlasivky! Nejlepší je teplejší pivo, zhruba pokojové teploty. Skvěle obalí hlasivky.
Zabraňuje rakovině! Obsahuje antioxidanty likvidující škodlivé volné radikály. Dva půllitry denně zvýší příjem antioxidantů až o 10 procent.
Čistí ledviny! Propláchnutí ledvin pivem je účinnější než urologický čaj. Je prevencí i proti ledvinovým kamenům.

Zdroj: www.prvni-damsky-pivni-klub.cz

 
 

 

PortrétPoslední fotografie


Mail list
Archiv

Kalendář
<< květen / 2020 >>

Statistiky

Online: 1
Celkem: 81782
Měsíc: 1003
Den: 16